راهیان نور باعث شده تا واقعیت های دفاع مقدس برای نسل جوان روشن شود

عباسی با اشاره به اثرگذاری اردوهای راهیان نور گفت:پدیده راهیان نور خیلی کمک کرده است تا واقعیت های دفاع مقدس برای نسل بعد از جنگ روشن شود.

اصغر عباسی کارگردان و فیلم ساز در گفتگو با کوله بار با اشاره به عشق و علاقه اش به سینما گفت: بنده از کودکی رویای داشتن حتی یک دوربین عکاسی رو داشتم و عاشق فیلم سازی و پروداکشن عظیم سینما بودم، فکر می کنم این عشق به فیلم سازی از کودکی در بنده بود؛ با مرور زمان و پخته تر شدن خودم و ذهنیاتم توانستم وارد این حیطه شوم.از جایی توانایی فیلم سازی را از نظر عقلانی و تجهیزات پیدا کردم سال ۸۱ اولین فیلم خود را ساختم و بعد از نوجوانی در سال ۱۳۸۸  وارد حیطه دفاع مقدس و راهیان نور  شدم.

وی ادامه داد: هنر ارزشی فراتر از یک سیستم هنری مشخص شده است؛ بعضی اوقات هنرمندانی که دغدغه دفاع مقدس دارند با سختی های مواجه می شوند که اگر یک هنرمند معمولی باشد خیلی زود کم می آورد. اعتقادی که پشت این هنر است نمی گزارد که هنرمند کم بیاورد مثل رزمنده ای که تا آخرین تیری که در اسلحه اش هست مبارزه می کند.

عباسی تصریح کرد: پدیده راهیان نور خیلی کمک کرده است تا واقعیت های دفاع مقدس برای نسل بعد از جنگ روشن شود، جوانهایی که امروزه تحت عنوان دهه هشتادی می شناسیم باید سیستمی مانند راهیان نور باشد تا آنها در دل حوادث قرار بگیرند صرفا این که بسنده کنیم به ساخت آثار جنگی تحت عنوان فیلم یا هر محتوای هنری دیگر به اندازه حضور در راهیان نور تاثیر ندارد.

این فیلم ساز تصریح کرد: ابعاد هنر راهیان نور خیلی گسترده است؛ نباید راهیان نور به چند هفته انتهایی سال یا چند هفته ابتدایی سال خلاصه شود. راهیان نور صرفا نمی تواند رفتن به مناطق عملیاتی جنوب باشد و اینکه بعد از رفتن به این مناطق هنرمندان اثر هنری خلق کنند. هر جایی که خون شهیدی ریخته می شود می تواند تداوم راهیان نور باشد. مثلا کوچه ای که شهدای هسته ای در مقابل خانه خودشان ترور شدند می تواند تداوم راهیان نور باشد. باید بسط و گسترش در این حوزه ایجاد شود.

https://semnan.koolebar.ir/node/5813

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)

The website encountered an unexpected error. Please try again later.